Konferencja prasowa Lukasz Wabnic

 Konferencja prasowa Lukasz Wabnic

 

Już 12 kwietnia Hala sportowa w Częstochowie przy ulicy Żużlowej stanie się areną walk pięściarskich – szystko to za sprawą ósmej gali Fight Night. Jednym z uczestników, którzy staną tego dnia na ringu będzie częstochowski radny, Łukasz Wabnic.

Konferencja prasowa lukasz wabnic 01Konferencja prasowa lukasz wabnic c2 Konferencja prasowa lukasz wabnic b12 Konferencja prasowa lukasz wabnic b3 Konferencja prasowa lukasz wabnic b1 Konferencja prasowa lukasz wabnic a222 Konferencja prasowa lukasz wabnic a77 Konferencja prasowa lukasz wabnic a56 Konferencja prasowa lukasz wabnic a12 Konferencja prasowa lukasz wabnic a1 Konferencja prasowa lukasz wabnic 0542 Konferencja prasowa lukasz wabnic 0456 Konferencja prasowa lukasz wabnic 054 Konferencja prasowa lukasz wabnic 045 Konferencja prasowa lukasz wabnic 044 Konferencja prasowa lukasz wabnic 011 Konferencja prasowa lukasz wabnic 05 Konferencja prasowa lukasz wabnic 04 Konferencja prasowa lukasz wabnic 03 Konferencja prasowa lukasz wabnic 02 Konferencja prasowa lukasz wabnic 002 Konferencja prasowa lukasz wabnic 01 Konferencja prasowa lukasz wabnic 00

 

Już 12 kwietnia Hala sportowa w Częstochowie przy ulicy Żużlowej stanie się areną walk pięściarskich – wszystko to za sprawą ósmej gali Fight Night. Jednym z uczestników, którzy staną tego dnia na ringu będzie częstochowski radny, Łukasz Wabnic.

Łukasz Wabnic zaprezentuje swoje umiejętności w kickboxingu. Nadal nie wiadomo, kto będzie jego przeciwnikiem. – edyne co wiem, to to, że moim rywalem może być mistrz Słowacji, Holandii lub Białorusi, jeden z nich. – tłumaczy Wabnic – Chociaż w przypadku tego ostatniego, uczestnictwo w gali jest niewiadome, z tego względu, że może on nie dostać wizy. – Na pytanie, dlaczego częstochowski radny miałby wziąć udział w walce odpowiada – Od młodości trenuję kickboxing. Moja przygoda z tą formą walki zaczęła się w wieku 14 lat. Po paru latach zacząłem odnosić pierwsze sukcesy, największym z nich okazało się Mistrzostwo Europy. Mój udział w Mistrzostwach Świata nie doszedł jednak do skutku – z powodu kontuzji musiałem zarzucić walkę w tej imprezie i kickboxing ogólnie. Miałem wtedy 19 lat, później pochłonęły mnie inne rzeczy, studia, nowe pasje… Skąd chęć powrotu na ring? Namawiało mnie do tego wielu znajomych, nie ukrywam, że ja sam chciałbym znowu poczuć adrenalinę towarzyszącą każdej walce. – Radny ma również nadzieję, że jego walka stanie się motywacją dla młodzieży. Mnóstwo współczesnych nastolatków ma problemy z kręgosłupem i z nadwagą. – Dlatego na swoim fanpage’u na Facebooku zamieszczam zdjęcia i filmy z treningów, mam nadzieję, że przekonam kogoś do działania. Organizuję również otwarte treningi na Rakowie, na których może się pojawić każdy, mogę również zaprosić na wspólny bieg z Rakowa na Jasną Górę w sobotę 08 marca. Chcę namówić młodych mieszkańców Częstochowy do ruszenia się sprzed ekranów komputerów, oraz do integracji, razem zawsze raźniej, a niektórzy nie uprawiają sportu, bo np. są w tym sami i wstyd im iść na siłownię czy pobiegać. – Jak sam mówi, ma to być długofalowy projekt, który nie skończy się wraz z galą Fight Night. Również przy okazji treningów Łukasz Wabnic odwiedza wszystkie sekcje w Częstochowie. – Jestem radnym i takie wizyty w różnych sekcjach sportowych to dla mnie duże doświadczenie. Widzę, jak funkcjonują i jak można im pomóc. Moim głównym celem w udziale w Fight Night nie jest wygrana, ale propagowanie sportu w mieście. Chciałbym, żeby takich imprez czy sekcji sportowych było w Częstochowie jak najwięcej, nasze miasto w ogóle powinno się znaleźć na mapie polskiego boksu, kickboxingu i MMA właśnie dzięki Fight Night. W przyszłości marzy mi się także gala dla amatorów z Częstochowy i innych miast.

 

Źródło  : zycie czestochowy

tekst  Angelika Dąbek,

zdj. Leszek Wąsiu Potępa

 

Comments are closed.